ارزیابی و طراحی ارگونومیکی پست کاری اپراتور اتوبوسهای درون شهری

  • ۰
images7-150x150

ارزیابی و طراحی ارگونومیکی پست کاری اپراتور اتوبوسهای درون شهری

75541032-300x150

ارزیابی و طراحی ارگونومیکی پست کاری اپراتور اتوبوسهای درون شهری

چکیده:
مسئله اصلی در طراحی پست کاری راننده اتوبوس ، برقراری ارتباطی صحیح میان فرمان ، پدالها و صندلی می باشد ، زیرا موقعیت استقرار این اجزا در پست کاری ، تاثیر مستقیمی را بر روی وضعیت آناتومیکی راننده دارد و عدم برقراری تناسب میان مشخصات طراحی این مجموعه ها ، با مشخصات بیومکانیکی ، آنتروپومتریکی و آناتومیکی انسان ، موجب می شود تا مشکلات عدیده ای مانند: آسیب دیدگی ماهیچه های اسکلتی نواحی پائین کمر و گردن ،اپراتورهای اتوبوس را تهدید نمایند .روشهائی که تاکنون در زمینه طراحی پست کاری اپراتور اتوبوس مورد استفاده قرار گرفته اند ، عمدتا” مبتنی برنتایج حاصل از تجربیات بوده اند . اگرچه این روشها ، اطلاعاتی را در مورد موقعیت اندامهای اپراتور در پست کاری ،فراهم می کنند ولی هیچگونه اشاره ای به رابطه هندسی موجود میان موقعیت اندامهای اپراتور و عناصر پست کاری ، ندارند . در این مقاله روش طراحی جدیدی مبتنی بر وابستگی های درونی موجود در بین مجموعه های پست کاری ، مطرح شده است . در روش ارائه شده ، طراحی به کمک توابعی انجام می شود که با توجه به روابط هندسی موجود میان متغیرهای طراحی مجموعه های پست کاری و ابعاد آنتروپومتریکی ، تعریف می شوند . مزیت این روش ، انعطاف پذیری بالای توابع طراحی استخراج شده نسبت به اطلاعات آنتروپومتریکی می باشد . این مشخصه ، امکان استفاده از روش طراحی مورد بحث را برای هر جمعیت آنتروپومتریکی فراهم می سازد.

گروه ۱۲۳ پروژه افتخار دارد که میزبان علمی شما دانشجویان و محققین دانشگاهی می باشد.
مقاله حاضر در زمینه موضوع می باشد که می توانید این فایل را در قالب فرمت word از منوی پرداخت زیر دانلود نمایید و در زمینه مورد مطالعه خود حداکثر بهره را داشته باشید.از این مقاله میتوانید در تکمیل پایان نامه و پروپزال و همچنین به عنوان کنفرانس و مقاله کلاسی و پاورپوینت نیز استفاده نمایید.
گروه ما سعی در رشد و تعالی نظام آموزش عالی دارد و از این رو کلیه مطالب که توسط محققین ما تنظیم شده اند را با قیمت نازل و کمتر از سایتهای دیگر قرار داده است.
همچنین در زمینه کلیه رشته ها و موضوعات مقالات متعددی می باشد که می توانید به راحتی آنرا در اختیار داشته باشید.
یک دو سه پروژه حامی دانشجویان و محققین گرامی.
با ما همراه باشید.
برای دانلود ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. فایل این مقاله به ایمیل شما ارسال میگردد.

شما میتوانید سفارش پروژه دانشجویی ذیل را به ما بسپارید. ما با داشتن مجریان متخصص در رشته های گوناگون زمینه کمک به شما را فراهم نمودیم. برای اطلاعات بیشتر بر روی همان کلمات کلیک نمایید.
سفارش پروژه شامل :

سفارش پروپوزال

انجام پایان نامه

سفارش پاورپوینت دانشجویی

سفارش سفارش تحقیق دانشجویی در کلیه رشته ها

استخراج داده و اطلاعات شرکت ها از سازمان بورس

سفارش انجام تحلیل آماری لیزرل

سفارش انجام تحلیل آماری spss

سفارش انجام مقاله دانشجویی

چاپ مقالات

انجام پروژه متلب و دیگر تحلیل های آماری از قبیل آموس(amos), ایویوز و برون سپاری پروژه های دانشجویی دیگر از قبیل ترجمه انگلیسی و فارسی .

۱۲۳پروژه


Leave a Reply

لطفا امتیاز دهید:

به این صفحه

به این سایت