بررسی عوامل موثر بر هوش رقابتی

  • ۰
images7-150x150

بررسی عوامل موثر بر هوش رقابتی

75541032-300x150

بررسی عوامل موثر بر هوش رقابتی

چکیده:

در دنیای کنونی کسب و کارها، موضوعی نیز به نام هوشمندی رقابتی مطرح شده است. مفهوم هوش بخشی از استراتژی بازاریابی است که به عنوان تلاشی مستمر جهت افزایش توانایی های رقابتی و فرایندهای برنامه ریزی استراتژیک، مورد توجه قرار می گیرد. کار بزرگ هوشمندی رقابتی این است که مدیران را به چالش وا می دارد تا به شیوه ای جدید فکر کنند. آنها باید اطلاعات بسیار زیادی از شرکتهای رقیب، واسطه ها و سایر نیروها و عواملی که در بازار فعال هستند، داشته باشند. شرکت ها همیشه سعی داشته اند بدانند که رقبای آنها چه می کنند. هوشمندی رقابتی، هنر جمع آوری، پردازش و ذخیره سازی اطلاعات است که افراد تمام سطوح سازمان فراخور نیاز خود به آن دسترسی دارند و به آنها کمک می کند که آینده خود را شکل دهند و در مقابل تهدیدات رقابتی از آنها محافظت می کند، این اطلاعات مربوط به رقبا، مشتریان، تامین کنندگان، فناوری ها، محیط یا ارتباطات بالقوه مربوط به کسب و کار است. در این مقاله نخست، به مفهوم هوش رقابتی و رقابت می پردازیم، سپس هوشمندی رقابتی و تحقیقات بازار، مراحل چرخه هوشمندی رقابتی، استراتژی و هوشمندی رقابتی و موضوعات کلیدی برای افزایش هوشمندی رقابتی ارائه می شود، در ادامه به خصوصیات سازمانهای هوشمند، تفاوت اطلاعات با اطلاعات هوشمند می پردازیم و به ارائه ی یک مدل مفهومی عملیاتی از هوش رقابتی می پردازیم، در آخر بحث را با توجه به اینکه هوشمندی چه هست و چه نیست به پایان می بریم و در پایان به جمع بندی و نتیجه گیری از مباحث می پردازیم.

فرمت فایل مقاله:WORD

تعداد صفحات:۲۰

گروه ۱۲۳ پروژه افتخار دارد که میزبان علمی شما دانشجویان و محققین دانشگاهی می باشد.
مقاله حاضر در زمینه موضوع می باشد که می توانید این فایل را در قالب فرمت word از منوی پرداخت زیر دانلود نمایید و در زمینه مورد مطالعه خود حداکثر بهره را داشته باشید.از این مقاله میتوانید در تکمیل پایان نامه و پروپزال و همچنین به عنوان کنفرانس و مقاله کلاسی و پاورپوینت نیز استفاده نمایید.
گروه ما سعی در رشد و تعالی نظام آموزش عالی دارد و از این رو کلیه مطالب که توسط محققین ما تنظیم شده اند را با قیمت نازل و کمتر از سایتهای دیگر قرار داده است.
همچنین در زمینه کلیه رشته ها و موضوعات مقالات متعددی می باشد که می توانید به راحتی آنرا در اختیار داشته باشید.
یک دو سه پروژه حامی دانشجویان و محققین گرامی.
با ما همراه باشید.
برای دانلود ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. فایل این مقاله به ایمیل شما ارسال میگردد.

همچنین میتوانید سفارش پروژه دانشجویی ذیل را به ما بسپارید. ما با داشتن مجریان متخصص در رشته های گوناگون زمینه کمک به شما را فراهم نمودیم. برای اطلاعات بیشتر بر روی همان کلمات کلیک نمایید.
سفارش پروژه شامل :

سفارش انجام پروپوزال

سفارش پایان نامه مدیریت

سفارش انجام تخصصی پاورپوینت

سفارش انجام تحقیق دانشجویی در کلیه رشته ها

استخراج داده و اطلاعات شرکت ها از سازمان بورس

سفارش انجام تحلیل آماری لیزرل

سفارش انجام تحلیل آماری spss

سفارش انجام مقاله دانشجویی

چاپ مقالات

انجام پروژه متلب و دیگر تحلیل های آماری از قبیل آموس(amos), ایویوز و برون سپاری پروژه های دانشجویی دیگر از قبیل ترجمه انگلیسی و فارسی .

۱۲۳پروژه


Leave a Reply

لطفا امتیاز دهید:

به این صفحه

به این سایت