سیستم های پرداخت الکترونیکی و کارتهای اعتباری در ایران و جهان

  • ۰
75541032-300x150

سیستم های پرداخت الکترونیکی و کارتهای اعتباری در ایران و جهان

 

مقاله سیستم های پرداخت الکترونیکی و کارتهای اعتباری در ایران و جهان

این مقاله شامل موارد زیر می باشد:

مقدمه

بیان مساله

تاریخچه

خلاصه

نتیجه گیری

منابع

 

کارت‌های الکترونیکی
به‌طور کلی، کارت‌هایی که به‌جای پول به‌کار می‌روند، به ۳ دسته بخش می‌شود:
۱٫ کارت اعتباری:
بانک یا موسسه صادرکننده این کارت، اعتبار آن‌ را – بسته به نوع – تا نزدیک به ۵۰،۰۰۰ دلار تایید می‌کند. حتی اگر دارندگان این کارت در حسابشان پولی نداشته باشند، می‌توانند تا اعتباری مشخص، خرید کرده یا وجه دریافت کنند؛ اما بایدتا زمانی مشخص تسویه حساب کنند. به‌طور معمول مشتری باید بهره‌ای نزدیک به ۲ درصد در ماه نیز برای اعتبار خرج‌شده پرداخت کند.
ثمین کارت یکی از گونه‌های کارت اعتباری در ایران است که چندان با پذیرش مردم روبرو نشده است و اعتبار آن با تضمینی که در بانک گذاشته می‌شود، تامین می‌گردد.
۲٫ کارت بدهی:
این کارت، اعتبار خودبه‌خود ندارد، بلکه همانند حساب جاری، دارنده آن، مبلغ موجود در حسابش را از راه‌های گوناگون – مانند دستگاه‌های خودپرداز یا فروشگاه‌های الکترونیکی – خرج می‌کند. مشتری پس از استفاده از موجودی می‌تواند با واریز وجه به حساب خود، دوباره از کارتش استفاده کند.
ملی کارت یا دیگر کارت‌هایی که بانک‌های ایرانی صادر می‌کنند، از این گونه هستند که البته تنها در دستگاه‌های خودپرداز یا شعبه‌های ویژه پذیرفته می‌شوند. به تازگی، سیستم پرداخت ایران نیز اقدام به ارایه سرویس پرداخت ریالی کرده است که توانایی‌های دیگری هم داشته باشد.
۳٫ کارت از پیش پرداخت شده:
این کارت هم مانند کارت بدهی است؛ با این تفاوت که دیگر امکان شارژ آن وجود ندارد. در واقع همانند کارت تلفن، می‌توان از آنها برای خرید در اینترنت یا موارددیگر استفاده کرد.
در ایران نیز، چند شرکت این کارت‌ها را ارایه کرده‌اند.

با توجه به انبوه شرکت‌های صادر کننده کارت و پرشماری کارت‌های صادر شده و مراکز پذیرش آن‌ها و نیز اهمیت مسایل امنیتی، شبکه‌ای که به مبادله اطلاعات بانکی در جهان بپردازد، اهمیت ویژه‌ای دارد.

۱۲۳projeh حامی دانشجویان ومحققین گرامی.

با ما همراه باشید.

۱۸ صفحه.

همچنین میتوانید سفارش انجام پروژه های دانشجویی ذیل را به ما بسپارید. ما با داشتن مجریان متخصص در رشته های گوناگون زمینه کمک به شما را فراهم نمودیم. برای اطلاعات بیشتر بر روی همان کلمات کلیک نمایید.
سفارش پروژه شامل : سفارش انجام تحلیل آماری لیزرل

سفارش تحلیل آماری spss

انجام مقاله دانشجویی

سفارش و چاپ مقالات

سفارش انجام پروپوزال

سفارش پایان نامه

سفارش پاورپوینت

سفارش انجام تحقیق دانشجویی در کلیه رشته ها

استخراج اطلاعات شرکت ها از سازمان بورس

انجام پروژه متلب و دیگر تحلیل های آماری از قبیل آموس(amos), ایویوز و برون سپاری پروژه های دانشجویی دیگر از قبیل ترجمه انگلیسی و فارسی .

۱۲۳پروژه


Leave a Reply

لطفا امتیاز دهید:

به این صفحه

به این سایت