مقاله آماده بهداشت روانی

  • ۰
75541032-300x150

مقاله آماده بهداشت روانی

مقاله آماده بهداشت روانی

مقاله حاضر در مورد بهداشت روانی و مهارت زندگی می باشد که شامل مقدمه، بیان مسئله، ضرورت و اهمیت تحقیق، پیشینه تحقیق، سوابق، نتیجه گیری و … می باشد. از این مقاله در ارایه کلاسی و حتی جهت چاپ در مجلات می توانید استفاده نمایید. قسمتی از مقاله در زیر به تشریح آمده است.برای دریافت مقاله از قسمت خرید نسبت به دانلود ان اقدام نمایید.

مقدمه
مهارت زندگی جزء طرح های ارتقای بهداشت روانی است که توسط سازمان جهانی بهداشت (who) در سال ۱۹۹۳، به منظور ارتقای سطح بهداشت روان و پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی مطرح شده است.
بهداشت روانی از جمله مهم ترین نیازهای انسان امروزی است که برای تأمین آن لازم است فرد دقیقاَ خود را بشناسد، بتواند دیگران را درک کند و روابط مؤثری با آنها ایجاد کند، هیجان های منفی و استرس های روزمره ی خود را شناسایی کند را تحت کنترل درآورد، تصمیم های مناسبی اتخاذ کند و دیگر اینکه کلیشه ای فکر نکرده و اطلاعات را بدون پردازش نپذیرد. لازمه ی برآورده شدن نیازهای اساسی فوق، تسلط بر مهارت ها ی فردی و اجتماعی است. برخی از این مهارت ها، عبارتند از: مهارت خودآگاهی و همدلی، مهارت های ارتباطی، مهارت حل مسأله، مهارت تصمیم گیری، مهارت کنترل هیجان های منفی، مهارت مقابله با استرس، مهارت تفکر خلاق و تفکر انتقادی (ناصری،۱۳۸۴).
مهارت فردی و اجتماعی، فرد را قادر می سازد که به طور مؤثر با مقتضیات و کشمکش های زندگی روبه رو شود. هدف اصلی در آموزش مهارت های فردی و اجتماعی، افزایش توانایی روانی، اجتماعی است و در نهایت پیشگیری از شکل گیری رفتارهای آسیب رسان به بهداشت روان افراد می باشد.
امروزه مطالعات و بررسی ها نشان می دهد که مردم با عوامل متعدد تنش زا، از قبیل؛ ترس و خشم، اعتیاد، افسردگی، کاهش اعتماد به نفس، اضطراب، ناکامی و تعارض، عدم احساس تأمین نگردد. دیر یا زود در ورطه ی ناهنجاری های شدید، جسمانی- روانی و اجتماعی خواهند افتاد، لذا باید شرایطی تحقق یابد که مردم بتوانند با مسائلی چون روبه رو شدن با واقعیت و سازگار شدن با تغییرات، آشنا گردند.
یکی از مهم ترین عوامل اثرگذار بر سلامت و بهداشت روان افراد و جوامع انسانی خانواده می باشد و تحقیقات و یافته های علمی فروانی مبیّن این مطلب است که افراد در خانواده هسته ی اصلی شخصیتی خود را پیدا می کنند و سلامتی یا عدم سلامتی، خود پنداره خوب یابد ارمغانی است که از سوی خانواده، اختصاصاَ پدر و مادر به فرد القا می شود.
زندگی خانواده نقش اساسی در حفظ سلامت روانی ، اجتماعی و جسمانی کودکان و والدین دارد، خانواده اولین و مهم ترین بافت اجتماعی را برای رشد انسان فراهم می سازد. در جریان رشد طبیعی هر کودک یک رشته تغییرات شناختی، عاطفی و اجتماعی را شاهد هستیم. تقریباَ همه ی کودکان در طول رشد و در جریان سازگاری با تغییرات دچار مشکلاتی می شوند و استرس و تعارضی را که به دنبال می آید، می تواند به مشکلات رفتاری- عاطفی و یادگیری در آنها بیانجامد. اکثر مشکلات رفتاری کودکان منعکس کننده شرایط پیچیده ی بین فردی اعضای خانواده به ویژه والدین می باشد. به عبارت دیگر وجود مشکلات رفتاری کودک به منزله ی روابط معیوب اعضای خانواده با یکدیگر است و با روش های تربیتی نادرست والدین و تعاملات معیوب آنها با فرزندان ارتباط دارد.
آنچه امروزه تحت عنوان مهارت های زندگی مشهود است. تنها حاصل کار پژوهشگران عصر حاضر نیست بلکه بسیاری از این مهارت ها در لابه لای تعالیم الهی بخصوص در قرآن و احادیث معصومین بیان شده است. به طوری که تلاش برای برقراری ارتباط مفید و مؤثر با دیگران. خودشناسی و توجه به ارزشها که از مفعول اساسی مهارت های زندگی است به کرات در قرآن، نهج البلاغه و صحیفه ی و احادیث منقول از سایر معصومین مورد تأکید قرار گرفته است. (طارمیان و همکاران ۱۳۸۰،ص۱۴)

۱۲۳projeh حامی دانشجویان و محققین گرامی

با ما همراه باشید.

۳۲ صفحه

همچنین میتوانید سفارش انجام پروژه های دانشجویی ذیل را به ما بسپارید. ما با داشتن مجریان متخصص در رشته های گوناگون زمینه کمک به شما را فراهم نمودیم. برای اطلاعات بیشتر بر روی همان کلمات کلیک نمایید.
سفارش پروژه شامل : سفارش انجام تحلیل آماری لیزرل

سفارش تحلیل آماری spss

انجام مقاله دانشجویی

سفارش و چاپ مقالات

سفارش انجام پروپوزال

سفارش پایان نامه

سفارش پاورپوینت

سفارش انجام تحقیق دانشجویی در کلیه رشته ها

استخراج اطلاعات شرکت ها از سازمان بورس

انجام پروژه متلب و دیگر تحلیل های آماری از قبیل آموس(amos), ایویوز و برون سپاری پروژه های دانشجویی دیگر از قبیل ترجمه انگلیسی و فارسی .


Leave a Reply

لطفا امتیاز دهید:

به این صفحه

به این سایت