مقاله بررسی تطبیقی نظام آموزش عالی از راه دور در ایران و هند

  • ۰
مقاله بررسي مباني فرهنگي ، جامعه شناختي و الزامات اقتصادي فرهنگي در سياست گذاري علم و فناوري

مقاله بررسی تطبیقی نظام آموزش عالی از راه دور در ایران و هند

75541032-300x150

بررسی تطبیقی نظام آموزش عالی از راه دور در ایران و هند

چکیده
هدف این پژوهش شناسایی و مقایسه ویژگی های موسسات آموزش عالی از راه دور در کشورهای ایران و هند است. در این پژوهش، شباهت ها و تفاوت های ویژگی های موسسات آموزش عالی از راه دور در کشورهای مذکور به منظور بهبود بخشیدن نظام آموزش از راه دور در ایران بررسی و مقایسه شده است. بر این اساس نوع مطالعه این تحقیق تطبیقی- توصیفی و روش آن توصیفی تشریحی مبتنی بر تجزیه و تحلیل مقایسه ای، مطابق روش و مراحل چهارگانه بردی است. مهمترین نتایج بدست آمده نشان داده است که استفاده از تجربیات کشورهای موفق و بومی سازی آن و ترسیم چشم انداز آموزش عالی از راه دور به دلیل بالا بردن قدرت انتخاب فراگیران، ارتقای جامعیت و ابتکار عمل و توان اثرگذاری نظام آموزش از راه دور در کشورمان به ضرورت رویکرد تلفیقی در تکنیک ها و روش های آموزش از راه دور و همچنین توجه به اصول و رویکرد های اساسی این نظام که دانشجو محوری و تاکید بر تفاوت های فردی در طراحی آموزشی دارد و عدم محدودیت زمان و مکان به ویژه زمانی که در اندیشه اسقرار نظام آموزش از راه دور در دانشگاه ها و آموزش عالی کشورمان هستیم، به کار آید.

. مقدمه
صنعتی شدن جوامع و پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی و عدم کفایت سیستم های سنتی آموزشی ابتدا در جوامع پیشرفته و سپس در جوامع دیگر برای پاسخ دادن به نیازهای اقتصادی و اجتماعی جامعه نوین مطرح شده است و با توجه به ظرفیت اندک سیستم های آموزشی سنتی که تنها قشر محدودی از آموزش عالی بهره مند می شوند و نیز عدم توزیع عادلانه امکانات و رشد جمعیت، تحولاتی اساسی در سیستم آموزش عالی ایجاد گردید که بدین سان دانشگاه های باز (از راه دور) پدیدار شد (ترابی، ۱۳۷۵، ص ۴)….

همچنین شما میتوانید سفارش پروژه های دانشجویی ذیل را به ما بسپارید. ما با داشتن مجریان متخصص در رشته های گوناگون زمینه کمک به شما را فراهم نمودیم. برای اطلاعات بیشتر بر روی همان کلمات کلیک نمایید.
سفارش پروژه شامل :

انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

سفارش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پاورپوینت تخصصی

انجام تحقیقات دانشجویی در کلیه رشته ها

استخراج داده های آماری از سازمان بورس و یا استخراج اطلاعات واقعی شرکت ها از سازمان بورس

انجام تحلیل آماری فصل ۴ پایان نامه

تحلیل آماری spss

سفارش انجام مقالات دانشجویی

سفارش و چاپ مقالات

سفارش انجام پروژه متلب و دیگر تحلیل های آماری آموس(amos), ایویوز و انجام پروژه دانشجویی دیگر.

از این مقاله می توانید در تکمیل پایان نامه و ارایه کلاسی و سمینار نیز استفاده کنید.

یک دو سه پروژه حامی دانشجویان و محققین.

با ما همراه باشید.

 


Leave a Reply

لطفا امتیاز دهید:

به این صفحه

به این سایت