پاورپوینت تجارت الکترونیک ۲

  • ۰
75541032-300x150

پاورپوینت تجارت الکترونیک ۲

پاورپوینت تجارت الکترونیک ۲

 

مدیریت امنیت تجارت الکترونیکی۲

اگرچه آگاهی از موارد امنیتی در سالهای اخیر افزایش یافته است، با این حال سازمان ها همچنان اشتباهات زیر را در زمینه ی مدیریت امنیت مرتکب می شوند.
۱- نداشتن ارزش واقعی اطلاعات
۲- تعریف نادرست مرزهای امنیتی : اکثر سازمان ها فقط به امنیت داخلی سازمان اهمیت می دهند و ارزش چندانی برای شرکاء زنجیره ای خود قائل نیستند.
۳- مدیریت امنیت انفعانی: سازمان ها بیشتر منفعل هستند تا فعال و سازنده و تنها زمانی به امنیت توجه می کنند که دچار مشکلات خاص شوند.
۴- به روزنشدن فرایندهای مدیریت امنیت: سازمان ها بسیار به ندرت اقدام به روز کردن اطلاعات موارد امنیتی خود می کنند به همین صورت ، دانش و مهارت کارکنان نسبت به مقوله ی امنیت اطلاعات نیز به ندرت به روز می شود.
۵- کمبود وسائل ارتباطی برای مسئولیت های امنیتی : امنیت عموماً به چشم یک مشکل برای بخش I T دیده می شود نه به چشم یک مشکل برای کل سازمان.
با توجه به اشتباهات فوق واضع است که یک دیدگاه همه جانبه برای امنیت واحد تجارت الکترونیکی وجود ندارد و همچنین کاربران باید بدانند که امنیت اطلاعات بسیار مهم تر از امنیت فیزیکی است.
با توجه به موارد فوق تصور کنید از دست دادن پایگاه داده سازمان یا آسیب دیدن آن چه هزینه ای به دنبال خواهد داشت یا این که به دست رقیبان برسد. آن وقت چه بلایی بر سر سازمان خواهد آمد! برای بررسی بیشتر مدیریت امنیت اطلاعات به بررسی ۳ فاز اصلی مدیریت بحران های امنیتی می پردازیم.
۱- شناسایی دارایی ها: در این مرحله سازمان باید کامپیوترهای کلیدی ، شبکه و سرمایه های اطلاعاتی خود را شناخته و برای آن ها ارزش گذاری کند. برای شناسایی میزان اعتبار و ارزش هر یک از دارایی ها ، سازمان باید هزینه های نربوط به احراز ، نگهداری و جابه جایی را سنجیده و به علاوه در نظر بگیرد که اگر این اطلاعات به دست رقیبان بیفتد چه هزینه ای برای سازمان خواهد داشت : با توجه به ارزش دارایی ها سازمان می تواند به راحتی تشخیص دهد که کدام یک از اطلاعات بیشتر نیازمند نگهداری بوده و از دست دادن آن ها ریسک بیشتری دارد!
۲- ارزیابی ریسک: پس از ارزش گذاری دارایی ها می بایست به شناسایی مواردی که به عنوان تهدید برای دارایی های کلیدی سازمان به حساب می آیند ، پرداخت . نقاط آسیب پذیر دارایی هایی هستند که به صورت بالقوه پتانسیل های لازم برای تهدیدات امنیتی را دارند.

این مقاله خلاصه درس تجارت الکترونیک ۲ می باشد که برای ارایه کلاسی و تکمیل متون از آن استفاده کرد.

۱۲۳پروژه حامی دانش جویان و محققین گرامی.

با ما همراه باشید.

۱۷ صفحه

همچنین میتوانید سفارش پروژه دانشجویی ذیل را به ما بسپارید. ما با داشتن مجریان متخصص در رشته های گوناگون زمینه کمک به شما را فراهم نمودیم. برای اطلاعات بیشتر بر روی همان کلمات کلیک نمایید.
سفارش پروژه شامل :

سفارش انجام پروپوزال

سفارش پایان نامه مدیریت

سفارش انجام تخصصی پاورپوینت

سفارش انجام تحقیق دانشجویی در کلیه رشته ها

استخراج داده و اطلاعات شرکت ها از سازمان بورس

سفارش انجام تحلیل آماری لیزرل

سفارش انجام تحلیل آماری spss

سفارش انجام مقاله دانشجویی

سفارش و چاپ مقالات

انجام پروژه متلب و دیگر تحلیل های آماری از قبیل آموس(amos), ایویوز و برون سپاری پروژه های دانشجویی دیگر از قبیل ترجمه انگلیسی و فارسی .

۱۲۳پروژه


Leave a Reply

لطفا امتیاز دهید:

به این صفحه

به این سایت